بارگیری...
شلنگ بخاری خودرو

شلنگ بخاری خودرو

شلنگ بخاری در خودرو چه کاربردی دارد؟

شیلنگ های بخاری برای انتقال حرارت اضافی به شکل مایع خنک کننده موتور از موتور به هسته بخاری استفاده می شود. هنگامی که مایع خنک کننده موتور گرم شده به هسته هیتر می رسد، از طریق لوله های کوچک داخل هسته بخاری حرکت می کند.در ماه های سرد زمستان، سیستم گرمایشی شما باید به درستی کار کند. یکی از بخش های حیاتی سیستم گرمایش وسیله نقلیه شما، شیلنگ های بخاری آن است. هنگامی که مایع خنک کننده موتور گرم شده به هسته هیتر می رسد، از طریق لوله های کوچک داخل هسته بخاری حرکت می کند. سپس، فن بخاری روی لوله ها می دمد و هوای گرم را از طریق دریچه های گرمایش به داخل وسیله نقلیه شما می فرستد. سپس شیلنگ های بخاری، مایع خنک کننده موتور گرم شده را از هسته بخاری خارج کرده و به موتور برمی گرداند. 

سیستم گرمایش خودرو از سیستم خنک کننده موتور خودرو کار می کند. در هنگام فعالیت موتور خودرو گرما تولید می شود که برای کنترل دمای موتور نیاز به خارج کردن گرما درون موتور می باشد.محل قرار گیری شلنگ بخاری بین موتور خودرو و رادیاتور بخاری می باشد که آب و مایع سیستم خنک کننده را به رادیاتور بخاری منتقل می کند و از این طریق باعث انتقال مایعات خنک کننده می شود. همچنین شلنگ بخاری از جنس لاستیک ساخته شده است.

بدلیل انتقال مایع گرم توسط شلنگ بخاری، لازم از که از لاستیک مقاوم در برابر گرما و فشار در ساخت شلنگ استفاده شود.راه حل هایی برای افزایش طول عمر شلنگ بخاری وجود دارد که مهم ترین آن می توان به استفاده از مایع رادیاتور (ضدجوش و ضد یخ) استاندارد اشاره کرد.همچنین در صورت تعویض شلنگ بخاری لازم است که سطح مایع خنک کننده در سیستم خنک کننده بررسی شود تا در صورت نیاز به آن اضافه کرد.

شلنگ بخاری و سایر لوازم یدکی خودرو های چینی در سایت فروشگاه قطعات خودرو چینی رضوی موجود می باشد که در صورت پوسیدگی و خرابی می توانید بصورت حضوری یا آنلاین سفارش بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

لوازم یدکی خودرو های چینی/www.yadakchinrz.ir

آشنایی با موتور خودرو/www.yadakchinrz

نظرات کاربران

نظر بدهید